Urządzenia ułatwiające życie

Zapraszam Państwa na naszego bloga, znajdą tu Państwo szereg produktów oferowanych przez nas. Specjalizujemy się zwłaszcza w przenośnych ładowarkach do telefonów.

poniedziałek, 20 czerwca 2016

USB jak marzenie.


Gniazdko i wtyk, które odmieniły współczesny świat
USB – Universal Serial Bus, ( czyli „po naszemu” - Uniwersalna magistrala szeregowa). Znaczna ilość osób wie, co to jest, lecz pewnie zaledwie garstka wie, że jest kilka różnych typów. I tu zapewne podniesie się larum: „Tak wiemy microUSB, miniUSB”. A właśnie, ze guzik. Mam na myśli zwykłe stosowane w wielu urządzeniach USB. To urządzenie jest również stosowane w przenośnych ładowarkach do telefonów.


Ale po kolei. Czym jest urządzenie (interfejs) USB? To po prostu – złącze komputerowe. Powstało przy udziale między innymi firm Microsoft (oprogramowanie), Intel, IBM. Przez ten port można łączyć z komputerem wiele urządzeń. Taki sprzęt zostaje w sposób automatyczny wykryty. To jedna z głównych jego cech. Ułatwia to w ogromny sposób pracę. Nie trzeba ręcznie wyszukiwać sterowników do podłączanego urządzenia.

Wielkim ułatwieniem jest również to, że można podłączać i rozłączać urządzenia w trakcie pracy komputera. Nie ma potrzeby aby komputer instalował oprogramowanie w momencie swojego uruchomienia. Ciekawostką jest to, że pod jeden USB można podłączyć aż 127 urządzeń. Niestety ze względu na pobór mocy trzeba ich liczbę znacznie ograniczyć.

Rodzaje złączy USB

-USB 1.1

-USB 2.0

-USB 3.0

Ta różnica to oczywiście prędkość przesyłanych danych. Różnica pomiędzy USB 1.1 a 3.0 to tak jak różnica między bryką Juliusza Cezara a bryką Baracka Obamy. Zapraszam do odwiedzenia naszego sklepu.

Złącze USB w przenośnej ładowarceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz